Sağlık

Amerikalı Kadın Türkiye’deki Diş Tedavisini Övdü: “Tüm İşlemler Sadece 7 Dolar”

Amerikalı bir kadın, paylaştığı TikTok videosunda ülkemizde gördüğü bir diş tedavisini detaylı bir şekilde anlattı. Atılan her adımdan oldukça memnun kalan genç bayan, tüm bu işlemlerin sadece 7 dolara mal olduğunu söyleyerek bunu Amerika’daki tedavisine benzetti. Detaylar ?

Amerika, dünyadaki en pahalı sağlık sistemlerinden birine sahip olmasıyla biliniyor: Hastaneleri en iyi donanıma ve motivasyonu yüksek doktorlara sahip.

Kayleigh Öğüt isimli Amerikalı kadın, Türk eşi nedeniyle Türkiye’de yaşadığını ve insanların kendisine sürekli “Amerika’ya geri dönmek isteyip istemediğini” sorduğunu söyledi.

Kayleigh bu soruyu diş tedavisi deneyimiyle yanıtladı: “Geçen hafta Amerikalı bir dişçinin mahvettiği kanal tedavisini yaptırmak için diş kliniğine gittim…”

Üç kez röntgen çektiler. Amerikalı dişçi hiç röntgen çekmemişti. Dolgunun tüm boşluğu kapladığından emin olmak için röntgen çektiler.

Kayleigh, Amerikalı doktorun ‘imkansız’ dediği beyazlatma işlemini de burada yaptırdığını söyledi.

Tüm bunları hiçbir sorun yaşamadan, diş kaplamasını kırmadan yaptırdığını anlattı.

Videonun en dikkat çekici kısmı Kayleigh’in ‘mükemmel diş tedavisi’ olarak tanımladığı bu işlemler için ödediği bedeldi: “Sadece 7 dolar tutuyordu.”

Kayleigh, Amerika’da yaptırdığı ve Türk doktor tarafından tedavi ettirilen kanal tedavisi için geçmişte 6 bin dolar ödediğini söyledi.

Nerede 7 dolar, nerede 6 bin dolar… Mutlu kalmasına şaşmamalı.

Fikirleriniz neler?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu