Haber

Engin Polat ve eşi Dilan Polat, Kara Para Aklama İddiasıyla Gözaltına Alındı

Soner HASIRCIOĞLU-Ozan URAL-Emre KURT/ İSTANBUL, – Kara para aklama iddialarıyla gündeme gelen Engin Polat ve eşi Dilan Polat, düzenlenen operasyonla gözaltına alındı. Polat çiftinin dışında gözaltına alınan çok sayıda şüpheli sağlık kontrolünden geçirildikten sonra polis merkezine götürüldü.

Kara para aklama iddialarıyla gündeme gelen Dilan Polat ve Engin Polat, İstanbul’da düzenlenen operasyonda gözaltına alındı. İstanbul Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’ne bağlı gruplar tarafından yakalanan Polat çifti ve Beyza Ekici, muhasebeciler Ahmet Gün, Sezgin Polat, Kürşat Polat ve çok sayıda şüpheli, Bayrampaşa Devlet Hastanesi’nde muayene edildi. Polat çifti hastaneye girdiklerinde basın mensuplarının sorularını yanıtlamadı. Sağlık kontrolü için getirilen Dilan Polat’ın kız kardeşi Sıla Doğu, “İfademizi vereceğiz, bu kadar.” Sağlık kontrolünün ardından Dilan Polat ve Engin Polat, İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü. Çift, polis merkezine girişlerinde soruları yanıtsız bıraktı. Dilan Polat’ın kız kardeşi Sıla Doğu, basın mensuplarının “Delilleri yok ettiğiniz iddia ediliyor, ne diyeceksiniz?” sorusuna, “Ne tür delilleri yok etsin?” diye yanıt verdi.

Polis tarafından gözaltına alınan diğer şüpheliler de güvenlik önlemi alınarak polis merkezine götürüldü. Şüphelilerin emniyetteki işlemleri devam ediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu