Haber

Siirt’te su hattındaki arıza giderildi.

Siirt’te su sınırında meydana gelen arızanın giderildiği ve bir günlük kesintinin ardından kente içme suyu verildiği belirtildi.

Belediyeden yapılan açıklamada, şehrin içme suyunun sağlandığı Hizan ve Hesko su kaynaklarının bakım ve onarımı nedeniyle bir günlük su kesintisi yaşandığı bildirildi.

Gerekli müdahalelerin ardından arızanın giderilmesi ile kısa sürede kentte su akışının sağlandığı aktarılırken, şunlar kaydedildi:

“Isı nedeniyle debideki düşüşe rağmen içme suyu kesintisiz verildi. Olası su kesintilerine karşı 185 hattı, WhatsApp hattı ve SİSKİ Müdürlüğü’ne başvurular maliyetli olacak. Alamayan noktalara tankerlerle su verilecek. Kamu kurum ve kuruluşlarının su ihtiyacı belediye tarafından karşılanmaktadır.Mevsimsel ve kuraklık sebeplerinden dolayı su sorununun çözümüne yönelik alternatif su kaynakları ile ilgili çalışmalar devam etmektedir.Hesko ana kaynağında devam eden çalışmalar ile 3 adet sondaj kuyusu işletmeye alınacaktır. DSİ tarafından yatırım programına alınan Siirt İçme Suyu 2. Etap Arıtma Tesisi’nin kapasitesinin artırılması ile birlikte 3. su kaynağı projesi için çalışmalar devam ediyor.

haber-dazkiri.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu