Haber

Talas Belediyesi tarafından düzenlenen Yamaç Paraşütü Türkiye Şampiyonası Mesafe Yarışması tam not aldı

Talas Belediyesi’nin Türkiye Hava Sporları Federasyonu ile Ali Dağı’nda düzenlediği Yamaç Paraşütü Türkiye Şampiyonası Mesafeli Yarışma organizasyonu katılımcılardan tam not aldı.

Festival Talas 100. Yıl Etkinlikleri kapsamında 2000 rakımlı Ali Dağı’nda gerçekleştirilen yarışmaya 20’si yabancı olmak üzere 150 sporcu katıldı. Ali Dağı’nın zirvesinde düzenlenen açılış programında konuşan Türkiye Hava Sporları Federasyonu Başkanı Ahmet Saim Yılmaz, Ali Dağı’nın Türkiye’de hava sporları konusunda en bilinen yerlerden biri olduğunu söyleyerek, düzenleme için Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın’a teşekkür etti. .

“TALAS BELEDİYESİ HER ZAMAN DESTEK VERİYOR”

Organizasyondan ve parkurdan duydukları memnuniyeti dile getiren yarışmacılar, Talas Belediyesi’nin katkılarından dolayı Lider Mustafa Yalçın’a teşekkür etti.

Yarışmaya katılan en genç isim olan Nuri Gül, “18 yaşındayım, yarışmaya geldim, buradaki atmosfer, kalkış, yol güzergahı hepsi çok güzel. Buraya uçacağım. İlk kez buradayım.Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın’a buradan teşekkür ediyorum.Ellerinize sağlık.Her şey çok güzel.” ifadelerini kullandı.

Bir diğer yarışmacı Fazlı Borazan ise Talas Belediyesi’nin kendilerine büyük destek verdiğini vurgulayarak, özellikle pistte çok güzel bir ortam hazırladıklarını söyledi.

Kalkış ekiplerinden Mehmet Budak da yerel yönetimlerin bu tür faaliyetlerde yer almasının çok önemli olduğunu belirterek, Talas Belediyesi’nin bu tür organizasyonları her zaman desteklediğini belirtti. Budak, “Yerli takviyeler yapılmadan bu tür düzenlemeler yapılamaz ve Talas Belediyesi bu konuda çok hassastır, Önder Yalçın’a desteği için teşekkür ederiz.”

ÖDÜL TÖRENİ SAAT 19.00’DA

Öte yandan yarışta dereceye girenlere ödülleri 12 Ağustos Cumartesi günü yapılacak törenle verilecek. Yamaç Paraşütü İniş Alanı’nda gerçekleştirilecek ödül töreni saat 19.00’da başlayacak. – KAYSERİ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu