Haber

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Gazze’deki kardeşlerimizi yalnız bırakmayacağız

Recep Tayyip Erdoğan, Merkezi Kentsel Dönüşüm, Isırlık Tabiat Parkı, Müyesser Kart Huzurevi ve yapımı tamamlanan diğer projelerin toplu açılış töreninde konuşuyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, dünyanın konuştuğu İsrail-Gazze olayına da değindi.

Savaşın ilk gününden bu yana “barış” sinyalleriyle davetlerde bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, İsrail zulmüne karşı Filistinlilerin yanında olduğunu vurguladı.

“Ateş çemberinin ortasındayız”

İşte o açıklamalar;

Dünyada, özellikle ülkemizde olup bitenleri görüyorsunuz. Kelimenin tam anlamıyla bir ateş çemberinin ortasındayız. Bu yangının ülkemize zarar vermesini engelleyecek güçteyiz. Karadeniz’e barış gelecekse emin olun bizimle gelecektir. Suriye ve Irak’taki halkımızın güvende kalmasını sağlayacağız.

“Katliam yapanların suçlarını haykırmak bir sorumluluk meselesidir.”

Filistinli kardeşlerimizi İsrail zulmünden kurtarmak, Gazze’de tüm dünyanın gözü önünde yapılan katliamları durdurmak bizim görevimizdir. Filistin topraklarının her yerinde masum insanları katleden katilleri yakalamak insani görevimizdir. Bu ahlaksız, alçak katliamı yapanların suçlarını gördüğümüz her yerde haykırmak, tarihe karşı sorumluluğumuzun bir gereğidir.

“Gazze’deki kardeşlerimizi asla sahipsiz bırakmayacağız”

Emin olun, Filistin meselesinde ve Gazze’de olup bitenlerle ilgili olarak görünenin çok daha fazlasını yapıyoruz, yapmaya devam edeceğiz. Gazze’deki kardeşlerimizi asla yalnız, çaresiz ve yalnız bırakmayacağız.

maden-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu