Ekonomi

Fidan satışları başladı: Vatandaş kendi sebzesini yetiştirecek

Fidan satışları başladı: Vatandaş kendi sebzesini yetiştirecek

ADANA – Adana’da bahar ayıyla birlikte vatandaşların bahçe çalışmaları başladı.

Adana’nın Kozan ilçesinde vatandaşlar bahar ayıyla birlikte bahçede çalışmaya başladı. Kendi sebze ve meyvelerini üretmek isteyen vatandaşlar fidan üreticilerine giderek yetiştirmek istedikleri işlerin fidanlarını satın aldı. İlçede kendi ürünlerini yetiştirmek isteyen vatandaşların domates, salatalık ve biberi doğal ve ilaçsız ürettikleri için tercih ettikleri belirtildi. Fidan fiyatlarının bu yıl 2 TL’den 5 TL’ye çıktığı öğrenildi.

Kendi hobi bahçesinde üretim yapan vatandaşlardan Kemal Köken, “Ramazan’da ekip oyalanıyor. Kendimizi yetiştirip yiyeceğiz. İlaçsız organik ürünler yetiştireceğim. Evimin arkasında küçük bir yerim var, biz kendi kendimize yetiyoruz. Orada üretebildiğimiz kadar üretelim, keyifli oluyor.”

Fidan satışına ilginin yoğun olduğunu belirten esnaflardan Hakkı Ayaz, “Bu sene fidan satışları çok güzel başladı. Bu sene herkes fidan dikiyor. Piyasada ürün fiyatları yüksek olunca, fidan satışları çok iyi başladı. Vatandaş kendi üretmek istiyor. Herkes takımı yiyor. Fidan fiyatları 2-3 TL arasında değişiyor. Domates, biber, patlıcan, salça çeşitleri çok, ilgi çok fazla” dedi.

cobanlar-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu