Haber

Saadet Partisi Grup Başkanı Selçuk Özdağ: Filistin’de dram, trajedi ve soykırım var

Saadet Partisi Küme Lideri Selçuk Özdağ, Filistin’de dram, trajedi ve soykırım yaşandığını belirtti.

Özdağ, Meclis’te düzenlediği basın toplantısında Cumhuriyetin 100’üncü yılını kutlayarak, Türkiye Cumhuriyeti’nin ilelebet payidar kalacağını belirtti.

“Doğu Türkistan’da Uygur, Kırgız ve Kazak Türklerine yönelik insan hakları ihlalleri işlendiğini” belirten Özdağ, “Çin’in Doğu Türkistan’ın kapılarını gazetecilere, insan hakları savunucularına, siyasetçilere ve hukukçulara açması gerekiyor” dedi.

Çin’in insan haklarına uygun hareket etmesi gerektiğini vurgulayan Selçuk Özdağ, Japonya’ya giderek “Doğu Türkistan’daki hukuk ihlallerini Japon Parlamentosu’nda dile getireceklerini” belirtti.

İsrail’in Gazze’deki saldırılarını hatırlatan Özdağ, “Filistin’de dram, trajedi ve soykırım yaşanıyor. Hitler’in Yahudilere yaptığını, İsrail’deki bugünkü Siyonist yönetim, sanki Hitler’e merhamet dileyip Hitler’i diriltir gibi daha büyük bir soykırım gerçekleştiriyor.” mezarını. Ve bunu açıkça yapıyor.” dedi.

TBMM Genel Kurulu’nda 6 siyasi parti grubundan seçilecek temsilcilerin Gazze’ye gitmesini önerdiklerini hatırlatan Özdağ, bu taraftaki grup önerilerinin reddedildiğini belirtti.

Selçuk Özdağ, TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu’nun Gazze’ye ziyaret için çalışma başlattığını duyurduğunu hatırlatarak, bu ziyaretin bir an önce hayata geçirilmesini ve Filistin’deki soykırımın durdurulmasını istediklerini belirtti.

kahta-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu