Ekonomi

Safi Holding, Sançim Bilecik Çimento’yu satın aldı

Aşkale Kümesine bağlı Sançim’in, Safi Çimento A.Ş. tarafından devralınma süreci başarılı formda tamamlandı. 2008 yılında temeli atılan Sançim, Güney Marmara, Kuzey Ege ve Orta Anadolu Bölgeleri’nde faaliyet gösteriyor.

Holdingden yapılan açıklama şu halde;

“1,2 milyon ton/ yıl klinker, 1,5 milyon ton/yıl çimento üretim kapasitesine sahip olan ve Bilecik’te yer alan fabrika, hem Marmara Bölgesi’ne yakınlığı sayesinde iç piyasaya hem de Safi Holding bünyesinde bulunan Safiport Derince Limanı’na olan yakınlığı ile -tren ve lojistik avantajlarını da kullanarak- ihracat hedefli olarak satış ve pazarlama faaliyetlerini sürdürecektir.

Safi Holding, memleketler arası liman işletmeciliği, şeker üretimi, enerji-katı yakıt, armatörlük-kılavuzluk ve römorkaj hizmetleri üzere pek çok alanda faaliyet göstermekle bir arada, 5.400 kişilik istihdam sağlayan güçlü bir kuruluştur.

Yüzde 100 yerli ve ulusal sermaye ile faaliyetlerini yürüten Safi Holding, çimento üretimi ile bir arada yaratacağı iş hacmi ve ihracat kapasitesi ile birlikte Türkiye iktisadı ve ülkemizin geleceği için katkılarını sürdürmeye devam edecektir.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu