Haber

Uzunkum Sahili’nde kıyı temizliği yapıldı

Büyükşehir, Avrupa Çevre Ajansı Deniz Çöpü İzleme Programı (MLV) iş birliğiyle “Deniz Çöpü İzleme Programı” kapsamında Uzunkum Sahili’nde kıyı temizliği yaptı.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Avrupa Çevre Ajansı Deniz Çöpü İzleme Programı (MLV) kapsamında, Kandıra’nın endemik Kum Zambaklarına ev sahipliği yapan Uzunkum Tabiat Parkı’nda kıyı temizliği yaptı. Çevre Koruma ve Denetim Dairesi Başkanlığı, Türkiye Çevre Dostu (TÜRÇEV), Parklar ve Bahçeler Daire Başkanlığı, Kocaeli Aile ve Sosyal Politikalar Müdürlüğü (Suadiye Cemal Doğan Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi) tarafından yürütülen “Deniz Çöpü İzleme Programı” doğrultusunda kıyı parkı ), Kocaeli Sportif Olta Balıkçılığı Doğa ve Su Sporları Kulübü, Kefken İlkokulu öğrencileri, Deniz ve Kıyı Hizmetleri Şube Müdürlüğü’ne bağlı Mavi Grup ve Kandıra Belediyesi Temizlik İşleri çalışanları katıldı. Programın amacı, deniz çöpü konusunda farkındalık yaratmaktı.

1273 MODÜL ATIK TOPLANTI

Öğrencilerin yoğun katılımıyla gerçekleştirilen programda 100 metrelik alanda 26 adet çöp torbası ve 1273 adet atık (farklı kategorilerde) toplandı. Toplanan atıklar, “Avrupa Çevre Ajansı Deniz Çöpü İzleme Programı” kapsamında karakterizasyon çalışması yapıldıktan sonra sergilendi. Program sonunda katılımcılara pide ve ayran ikram edildi. Sahil parkı etkinliği hatıra fotoğrafı çekimi ile sona erdi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

eruhajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu